Kategória: Články

Chcete si zostaviť vlastnú fotovoltickú elektráreň, ale bojíte sa všetkých papierovačiek spojených s legalizáciou elektrárne u distribučnej spoločnosti? Pripravili sme pre Vás krátky zoznam bodov, ktoré proces legalizácie fotovoltickej elektrárne určite zjednodušia. Západoslovenská distribučnáspoločnosť Odoslanie elektronickej žiadosti o pripojenie malého zdroja na stránke distribučnej spoločnosti. Do jedného mesiaca dostanete od distribučnej spoločnosti odpoveď. V prípade kladnej odpovede…

Uhol a smer umiestnenia solárnych panelov na vašej streche ovplyvňujú produkciu z veľmi veľkej časti. Ak fotovoltické panely umiestnite správne, produkcia môže narásť pokojne aj o 50%, čo znamená, že máte podstatne väčšiu šancu pokryť mesačnú spotrebu elektriny a tak môžete ušetriť peniaze. To, pod akým uhlom a na aký smer umiestnite panely na strechu, závisí samozrejme…

Možno sa to tak nezdá, no najvhodnejší čas na riešenie fotovoltaiky pre váš dom je ešte pred začatím stavby,  pred plánovaním stavebného projektu. Je totiž dobré zvážiť, či bude pre fotovoltaické panely vhodnejšia šikmá alebo plochá strecha, na ktorej svetovej strane produkujú panely najviac elektriny, či nie sú v blízkosti vysoké stavby alebo objekty, ktoré by mohli…

Veľkosť inštalácie sa dá zistiť pomerne ľahko. Závisí predovšetkým od vašej ročnej spotreby energie, množstva dopadu slnečného žiarenia na vašu strechu ale aj od toho, či chcete zainvestovať do on-gridového, off-gridového alebo do hybridného systému. To, ktorý systém je pre vás najvhodnejší nájdete v článku tu. Postup Povedzme, že vaša domácnosť má ročnú spotrebu elektrickej energie 4…

Pripravili sme si pre vás zoznam najčastejších otázok našich zákazníkov ohľadom výberu a montáže fotovoltaických panelov vo vašich solárnych systémoch. Čo je to solárny panel? Poznáme dva typy solárnych panelov. Solárny termický a solárny fotovoltaický (fotovoltický) panel. Termický panel slúži na výrobu tepla, ktoré zohrieva vodu. Fotovoltaický panel využíva slnečné žiarenie na výrobu elektrickej energie. Koľko elektrickej…

Ak chcete zapájať fotovoltaiku svojpomocne, musíte brať na ohľad to, že ak nedodržíte bezpečnostné zásady, môžete prísť k úrazu. Je dôležité pochopiť, ako rôzne parametre a konfigurácie ovplyvňujú napätie, prúd a výkon celého solárneho systému. Vďaka tomu sa budete môcť rozhodnúť pre správny menič, ktorý bude efektívne fungovať. Ak napätie prekročí stanovené maximum meniča, bude produkcia elektriny obmedzená…

Hlavným rozdielom medzi on-gridovým, off-gridovým a hybridným systémom, ako už napovedá názov, je v pripojení do verejnej elektrickej siete. On-gridový systém je do siete priamo zapojený, zatiaľ čo off-gridový systém funguje úplne nezávisle od siete a využíva energiu uloženú v batériách. Hybridný systém využíva výhody oboch systémov zapojenia. To, ktorý z typov fotovoltaických systémov bude pre vás…